Особливості та проблеми дітей 11 років

Особливості та проблеми дітей 11 років

Одинадцятирічні дитина стає уважнішою та зосередженішою, доводить справу до кінця, навіть якщо завдання виявляється важким. Вона починає маніпулювати абстрактними ідеями і демонструє чітку позицію. Дедалі краще розуміє мотивацію оточуючих. Але дитина ще не може вчитись на своїх невдачах, тому негативні коментарі насправді не допомагають їй виправляти помилки. Вона може бути вимогливішою до себе, але залишається дуже чутливою до критики батьків.

Одинадцятирічну дитину турбує її зовнішність, вона відчуває потребу належати до групи, бути популярним і подібних до інших. Дитина хоче бути собою, але не відрізнятись від інших. Критично ставитись до своїх батьків — це питання престижу, адже перед однолітками потрібно показати свою незалежність. Батькам важко тепер бути впевненими, потребує дитина допомоги чи ні.

Щоразу одне і те саме

Дитині важко навчитись чомусь новому, наприклад, грати в теніс. Дитина хоче, щоб тато пишався ним і робить спроби подати м’яч. Тато, намагаючись допомогти синові, дає поради, але ці слова активують словесні зони в лівій півкулі мозку дитини. Однак, коли мозок зайнятий обробкою слухової інформації, він не встановлює прямий зв’язок ока з ділянкою, яка відповідає за дію та зумовлює відповідну рухову реакцію. Дитина хвилюється дедалі більше і прагне зробити правильно… Чим сильніше її невдоволення собою, чим більше намагається ‘зробити правильно», зусиллям волі керуючи руками, тим більше мобілізує свою ліву частину мозку і тим менш чіткі її рухи. Діти краще грають, коли отримують задоволення від процесу, коли відпускають свої рухи, зосереджуються на м’ячі, а не на тривогах.

Батькам варто нагадувати дитині, що вони будуть грати для спільного задоволення, уникати критичних суджень та постійних порад.

Недбале ставлення до речей

Батькам в цьому випадку варто описати побачене спокійним тоном, який не мобілізує нашу мигдалину чи мигдалину дитини, а спрямовує вагу на проблему. Дитина автоматично, оскільки в неї нічого не просять і не пропонують їй розв’язати проблему, замислюється над ситуацією і, звісно, ухвалює відповідне рішення.

Жорстокі ігри онлайн

Не слід демонізувати відеоігри, адеж вони всі різні. Найбільш шкідливими є ті, у яких дитина постійно стріляє по мішеням людей, дуже схожих між собою. Може здаватись, що квести та інші місії розвивають вагу, пам’ять та мислення. Насправді більшість ігор тренують швидкість реакції, здатність діяти бездумно, адже там ніколи міркувати. потрібно стріляти.

Батькам варто просити дитину знижувати рівень звуки гри, перебувати разом з дитиною в кімнаті, час від часу розмовляти з нею, регулярно нагадувати, що треба відвести погляд від екрана та подивитись вдалину, щоб відпочили очі. Обережно пропонувати дитині інші джерела задоволення: командні види спорту, доміно, сімейні подорожі, настільні ігри, живопис, скульптура та інші види творчості чи гуртків.

Одинадцятирічна дитина така мінлива, що може здаватись примхливою. Навіть апетит коливається шалено. Раптові емоційні порушення свідчать про статеве дозрівання. То дитина поводить суперзріло, то зовсім незріло. На відміну від дев’ятирічної або десятирічної дитини, хлопець тепер легко втомлюється, але справа не в лінощах, а в зростанні.