Чи бувають щасливі мами і як такою стати

Чи бувають щасливі мами і як такою стати?

Мати дитину — це щастя! Такою фразою починається багато книжок і статей із виховання дітей. Тільки чому ж так багато нещасливих мам? Чому так мало людей можуть насправді насолоджуватись батьківством?

Щодня мами спостерігають невпевненість своїх дітей, їхні істерики, мають справу з дитячими страхами, комплексами, відсутністю мотивацію тощо. То де ж очікуване щоденне відчуття щастя? Ми, безумовно, любимо своїх дітей, щасливі від того, що вони в нас є, але, нажаль, ми рідко почуваємось щасливими мамами щодня, особливо якщо поведінку дітей не можна назвати задовільною.

Насолоджуватись материнством насправді не так важко, як може здатися на перший погляд, і для цього потрібно звернути увагу на декілька моментів.

Образ успішної мами

Багато хто прагне бути щасливою мамою, навіть не уявляючи, яка вона. У кожної з нас свої критерії і вимоги щодо цього. Спочатку нам потрібно уявити, якою є щаслива мама, а потім уявити себе саме такою. Задайте собі наступні питання і подумайте над ними: Хто така успішна і щаслива мама? Що вона робить? Що любить? На що витрачає свій час? Як поводиться? Як виглядає?

Важливо: ми думаємо не про те, якими потрібно бути нашим дітям, а про те, якими треба бути нам! Якими мамами ми хочемо бути?

Мати чітке уявлення про те, якими ми хочемо бути, — це вже половина успіху. Ми маємо бачити себе і почуватися такими, як нам хочеться.

Не все свій час

Найбільша помилка, яка зупиняє нас на шляху до бажаного образу, — це нетерплячість, бажання отримати все і зараз. Ми не хочемо витрачати час.

Потрібно розкласти свій жаданий образ на складові і додавати їх у своє життя поступово. Наприклад, якщо ми вважаємо, що щаслива мама планує свій день, знаходить час на відпочинок, а також займається улюбленою справою, то впроваджувати це в життя треба поступово. Починаємо з чогось одного, а потім крок за кроком додаємо решту.

І головне — будьте чесними з собою. Не треба спиратися на загальноприйняті критерії успішності, думати про те, чого хочуть батьки, чоловік або знайомі. Прислухайтесь до себе! Будьте чесними з собою і починаймо поступово працювати над собою.

«Ні» порівнянням

Це насправді складно, адже протягом всього життя нас с кимось порівнювали, і цей хтось завжди виявлявся кращим. І тепер це наша звичка, яка впливає на наш настрій, самооцінку, відчуття щастя. Неможливо бути щасливою, порівнюючи себе з кимось, бо це завжди означає, що з самими щось не так, що ми гірші за когось.

Найбільш несприятливим середовищем для мам є дитячий майданчик. Там багато мам, і всі хваляться своїми дітьми, тим, як у них все чудово виходить, які вони прекрасні мами. Це не додає нам впевненості…

Просто припинимо порівнювати себе з іншими, адже вони не такі ідеальні, як прагнуть здаватись. Спіймавши себе на порівнянні з кимось, запитаймо: «А що в мені хорошого?», «Що хорошого я роблю?», «Чим я в собі можу пишатись?», «Які переваги, як мама, я маю?».

Відповіді на ці запитання допоможуть уникнути порівнянь і почуватися впевнено. Але проблема в тому, що деякі жінки не знають, не можуть знайти відповідей. Вони вважають, що їм нічим пишатись, що вони нецікаві, в них немає досягнень. Це ілюзія, при бажанні можна знайти в собі те, що подобатиметься нам самим. Пошукайте в зовнішності, в характері, у вчинках… Поступово ми помітимо, що хорошого більше, ніж поганого, а погане можна завжди виправити!

Роль жертви

Багато мам постійно перебувають в ролі жертви і скаржаться на життя, чоловіків, дітей, свою роботу, на себе, на все, що їх оточує. Вони не винні в цьому, бо їх так виховали. Але давайте виберемо вільне і щасливе життя! Сповнимо його тих фарб, яких нам бракує. Чи хочемо ми, щоб наше оточення нас поважало, чи тільки жаліло? Доведеться таки зробити вибір: бути втомленою, виснаженою і знесиленою чи бути сповненою позитивних емоцій, енергії, радості і натхнення.

Чи дозволяємо ми собі бути веселими, перебувати в гарному настрої, займатися улюбленою справою? Чи дозволяємо собі насолоджуватися своїм материнством? Дозвольте собі це!!!

Дії

Отже, ми вже уявили, якими мамами хочемо бути, маємо певний образ, визначили, що треба робити для його втілення. Тепер важливо перейти до реальних дій, тобто дотримувати окресленого плану перетворень.

Це одночасно і легко, і важко. Здається, треба просто почати діяти, тим паче, що ми знаємо, що треба робити. Проте власне початок дій викликає великий супротив, бо так чи інакше нам доведеться змінюватись. Парадокс. але ми не любимо змінюватись, навіть якщо ці зміни на краще. Нам безпечно лишатися в тих умовах, у яких ми перебуваємо, щоб не відчувати стресу через зміни.

Знаючи про це, будьмо сміливими! Наші дії — це новий шлях, який приведе нас до бажаного результату. До того результату успішної мами, який ми уявили на початку.

Вже сьогодні почніть щодня робити те, що робить успішна у вашому розумінні мама. Ви все зможете!

З книги Світлани Єфременкової