Особливості та проблеми дітей 9 років

Особливості та проблеми дітей 9 років

Для дев’ятирічної дитини характерні почуття справедливості та ідеалу. Вона все робить якнайкраще, прискіпується до себе, доки не відчує, що все виконала ідеально. Дев’ятирічній дитині подобаються складні правила, ритуали, таємні коди та знаки. Це також вік колекціонування всього потрохи — від пляшкових корків до гральних карт. Таким чином вона складає своє уявлення про навколишній світ, приймає його правила організації.

Дитині в цьому віці подобається укладати плани, здійснювати їх та досягати мети. Але, хоча її психіка значно витриваліша, аніж раніше, вона все ще непослідовна: розпочинає одну справу, а згодом перемикається на іншу.

Важливого значення для дев’ятирічної дитини набуває спілкування з друзями. В цьому віці пробуджується інтерес до протилежної статі.

Безліч захоплень

Абсолютно природним є те, що дитині хочеться досліджувати, випробовувати себе в різній діяльності, перш ніж зупинитись на тій, яка їй підходить і яку вона захоче вивчати поглиблено. Але тут потрібно звернути увагу на те, що вона дитина не хоче продовжувати займатись певною діяльністю, то не обов’язково усвідомлює справжні причини, що спонукають її облишити заняття. І тут потрібно батькам з’ясувати ці причини:

  • Можливо, дитина почала займатись за компанію з подругою, або сподобався вчитель, або щоб догодити батькам… Спочатку заняття сподобались, а потім, коли довелось працювати більше, мотивація зникла, бо дитина визнає, що не зможе реалізувати себе в цій діяльності.
  • Можливо, в дитини виникли труднощі зі стосунками: інша дитина насміхається, вчитель авторитарний або навпаки, не звертає на неї уваги, більше часу займається з іншою дитиною…

Після того, як разом з дитиною батьки з’ясують справжні причини небажання займатись далі цією діяльністю, можна прийняти рішення продовжувати чи припинити заняття.

Непосидючість або невміння зосереджуватись

Бурхлива фізична активність деяких дітей є абсолютно нормальним. Цих дітей переповнює енергія, тому необхідно її витрачати. Воли дитина пригнічена або змушена годинами сидіти і не може побігати на майданчику до повернення додому, мозок дитини переживає стрес.

Тики

Тик — це мимовільні рухи м’язів. Нервові хитання стопою або ногою, гра з пасмом волосся, відкашлювання, гризіння нігтів або обертання ручки знижуються частоту серцебиття.

Тики — нормальне явище під час розвитку мозку. У кожної п’ятої дитини фаза тиків минає без ускладнень. Одні тики виникають і щезають протягом декількох тижнів. інші стають хронічними. І тут потрібно буде уважним батькам, щоб не допустити появи хронічних тиків. Також потрібно знати, що утома, стрес, емоційне пригнічення, деякі харчові добавки та брак жирних кислот Омега-3 посилюють тики.

Щоб допомогти дитині зменшити частоту серцебиття, можна запропонувати тримати в руках щось м’яке, наприклад іграшку, гладити домашню тварину, маніпулювати кулькою-антистресом. Хороший масаж щовечора допомагає дитині заснути, поліпшує живлення тканин тіла і поступово зменшує та усуває підвищену чутливість. Слід слежити за тим, щоб дитина пила достатньо води і добре спала, займалась фізичною активністю і правильно харчувалась.

Дев’ятирічна дитина все ще прагне відповідати очікуванням дорослих членів сім’ї, але вже помічає, що батьки та авторитетні люди не завжди мають рацію. Хоча її ставлення до навколишнього світу стає гнучкішим, дитина все ще мислить категоріями правильного і неправильного, їй не притаманний спектр різних поглядів.