ТОП-20 важливих звичок, які допоможуть підготувати дитину до життя

ТОП-20 важливих звичок, які допоможуть підготувати дитину до життя

Надзвичайно важливо розуміти, як саме отримати бажане, а крім цього ще і навчити дитину самостійно досягти бажаного. Але тут не обійтись без власного прикладу, адже діти практично ніколи не слухають дорослих, але вони їх бачать. Тому якщо ми хочемо виховати в дитині якусь гарну звичку, то потрібно почати виховувати цю звичку в собі.

ТОП-20 важливих звичок, які допоможуть підготувати дитину до життя:

 1. Уміння приймати рішення — дуже важливо дозволяти дитині змалку приймати рішення на своєму рівні, тоді не доведеться вчити дитину цього, коли вона стане дорослою.
 1. Впевненість у своїх силах — ми впевнені в своїх діях тоді, коли виконуємо їх часто. Щоб бути впевненими у своїх силах, потрібно постійно практикувати те, в чому відчуваємо невпевненість.
 1. Віра в себе — це почуття глобальне і абсолютне, воно не має виникати в якісь конкретні миті, воно має бути неявне весь час. Віра у здатність робити своє життя щасливим.
 1. Самоповага — любити людину, зокрема дитину, потрібно безумовно, просто за те, що вона є, але поважають людину за вчинки, вміння, таланти, якості. Говорячи про повагу, потрібно враховувати як досягнення дитини (що вона може, які успіхи має), так і відчуття дитиною власних меж (як дитина дозволяє до себе ставитись).
 1. Уміння бачити можливості, а не перепони — дуже важливо вкласти в голову своїй дитині, що виходів завжди більше, ніж один, тобто вихід не просто є, а виходів завжди багато.
 1. Уміння знаходити друзів — дитина має знати, що друзі поруч один з одним мають почуватися комфортно, безпечно, їм має бути цікаво та весело разом, можливо, навіть корисно.
 1. Відповідальність — якщо ми зможемо навчити дитину відповідати за свої вчинки, брати відповідальність на себе, це дозволить їй у майбутньому досягати більших результатів
 1. Самостійність — якщо ми, прищеплюючи дитині самостійність, зменшимо кількість побутових конфліктів, нам буде за що хвалити дитину і ми отримаємо більше часу на якісне спілкування
 1. Уміння відстоювати свої права — дуже важливо розуміти, що якщо ми, батьки, не поважаємо прав своєї дитини, то вона не зможе відстояти їх перед іншими людьми
 1. Дисциплінованість, наполегливість, цілеспрямованість — не варто привчати дитину до дисципліни суворо, погрозами чи натиском. Дитина має розуміти, що дисципліна — це не покарання. а допомога в досягненні успіху
 1. Креативність — маючи стандартне мислення, дуже важко досягти результатів більших, ніж стандартні. Креативне мислення дозволить дитині приймати унікальні, прогресивні рішення.
 1. Уміння виражати емоції: кожна емоція як вона є — ні хороша, ні погана. Людина має відчувати весь спектр емоцій — це дає їй можливість цінувати приємне і намагатись досягти приємних відчуттів.
 1. Уміння долати труднощі — наш обов’язок навчити дитину долати труднощі самостійно. Ми не будемо поруч завжди, при цьому дитина має навчитись знаходити способи, шляхи та варіанти подолання труднощів.
 1. Уміння говорити «Ні» — батьки мають навчитись відрізняти «ні» як протест і «ні» як відмову від того, що не подобається, зачіпає гідність, а також навчитися поважати вибір дитини
 1. Уміння дякувати — потрібно змалку привчати дітей не просто казати «дякую», коли їм дали цукерку, а справді бути вдячними за те, що вони отримали.
 1. Уміння виявляти щедрість — коли дитина проявляє щедрість, важливо продемонструвати їй емоцію задоволення від її вчинку, щоб викликати у дитини таку ж емоцію задоволення своїм вчинком.
 1. Здатність покращувати настрій — навчити дитину «відмотувати» назад час до миті, коли вона ще не була засмучена, і «змінювати» ту подію. Це дуже важливо, і ви зробите безцінний подарунок своїй дитині на все життя.
 1. Здатність мріяти — дуже важливо дати дитині можливість мріяти, не обмежувати її мрії реальними фізичними, розумовими, фінансовими можливостями.
 1. Уміння знаходити натхнення — більшість людей вважає, що спочатку має прийти натхнення, а потім вже можна щось зробити. Насправді ж усе навпаки: натхнення приходить тоді, коли починаєш діяти.
 1. Уміння радіти життю — дуже важливо навчитись радіти життю. Діти зможуть радіти життю лише маючи перед очима приклад людина, яка це вміє!

Розвиток дитини дуже тісно переплітається з розвитком власних звичок. Зміна свого мислення, стилю життя, звичок, розвиток власних якостей особистості — це створення нових якісних умов, у яких зростатиме ваша дитина. Замість того, щоб прищеплювати щось дитині, слід працювати за концепцією спільного виховання:

 1. Робота над собою — визначення найближчих точок власного розвитку та дії в цьому напрямку
 2. Робота з дитиною — інтелектуальний розвиток, заняття в школі та додаткові курси, розвиток творчих здібностей
 3. Виховання життєвими ситуаціями — на власному прикладі в конкретних життєвих ситуаціях
 4. Спільна праця над виробленням корисних звичок  — чудово підійде трекер корисних звичок

Подаруйте своїм дітям найголовніше, що ви можете їм дати: свою любов, приклад успішного життя і щасливого та успішного себе в цьому житті!

З книги Світлани Єфременкової